Categories Video

HBB’den Antakya Özel Akademi Hastanesi Çalışanlarına Yangınla Mücadele ve Acil Durum Tahliye Eğitimi

Hatay Büyükşehir Belediyesi, Hatay halkının can ve mal güvenliğini sağlamaya yönelik sunduğu hizmetlerle vatandaşlara bilinç taşımaya devam ediyor.

HBB İtfaiye ekipleri, Antakya Akademi Hastanesi personeline Yangınla Mücadele ve Acil Durum Tahliye Eğitimi verdi.

Gündelik yaşamın en önemli olgularından bir olan yangın gerçeğine karşı tüm birimleriyle teyakkuz halinde olan HBB, teorik ve pratik eğitimlerle sağlık çalışanlarına profesyonel bilinç taşıdı.

HBB İtfaiye erleri, hastane personeline olası bir yangınla nasıl mücadele edileceğini detaylarıyla anlattı. HBB ekipleri ayrıca acil durumlarda bulundukları yeri güvenle tahliye etmenin yollarını ve insan sağlığı açısından önemini de örnekleriyle hastane çalışanlarına uygulamalı bir şekilde gösterdi.

Categories Haber

Özel Antakya Akademi Hastanesi 100. Bypass Ameliyatını Gerçekleştirdi

Hastanede 100. bypass ameliyatı yapıldı…

Geçen yıl Aralık ayı sonunda açılan Kalp ve Damar Cerrahisi ünitesinde 100. bypass ameliyatı Y.K. isimli bayan bir hastaya yapıldı.Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanları Prof.Dr.Orhan Veli Doğan ve Doç.Dr.Celalettin Karatepe yaptıkları açıklamada Kalp krizi nedeniyle hastaneye getirilen hastamıza, gerekli hazırlıklar yapıldıktan sonra 4damar bypass uygulandı. Operasyon sonrası kontrolleri yapılan hasta bir hafta sonra sağlıklı şekilde taburcu edildi^ şeklinde açıklamada bulundu.

blank

Yaşadığı süreci anlatan Y.K isimli hasta, “Özel Antakya Akademi Hastanesine rahatsızlığım sonrası başvurdum. Burada gördüğüm ilgi ve alakadan son derece memnunum. Herkes görevini layıkıyla yapmakta. Çok şükür sağlığıma kavuştum, Doktoruma ve hastane çalışanlarına çok teşekkür ederim. Allah onlardan razı olsun’’ dedi.  Özel Antakya Akademi Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. İbrahim Yaman yaptığı açıklamada, “Bugün 100’üncüsü yapılan bypass operasyonu da başarı ile sonuçlandı. 7/24 saat esasına göre mesai mefhumu gözetmeksizin özverili ve başarılı çalışmalarından dolayı Kalp ve Damar Cerrahisi Kliniğinde görev yapan tüm hekim arkadaşlarıma ve çalışanlarına teşekkür ediyorum. Özel Antakya Akademi Hastanesi açıldığı günden bu yana hizmet çeşitliliği ve hasta memnuniyetini artıran hizmet kalitesi ile Hatay halkının hak ettiği kaliteli sağlık hizmetini sunmaya devam edecektir” dedi.

Categories Haber
blank

Akademi Hastanesin’den, Sağlık Turizmine Destek

Özel Antakya Akademi Hastanesi, Türkiye Sağlık Turizmi Derneği ve Hatay Sağlık Turizmi Derneği işbirliğinince, Hatay Tanıtım A.Ş organizesi ile gerçekleştirilen organizasyonda, İngiltere den 18 kisilik tıp insanını ağırladı.

Özel Antakya Akademi Hastanesi, Türkiye Saglık Turizmi Dernegi ve Hatay Saglık Turizmi Dernegi isbirligince, Hatay Tanıtım A.Ş organizesi ile gerçekleştirilen organizasyonda Hatay”ın ve Akademi Hastanesi tanıtımları yapılarak Sağlık Turizminde Hatay’ın bir cazibe merkezi haline gelmesi yönünde adımlar atıldı. Toplantıda açılıs konuşmasını yapan Özel Antakya Akademi Hastanesi Başhekimi Op.Dr Salih Vural  ‘ Sağlık Turizmi faaliyetleri gün gectikce şehrimiz Hatay icin önemli bir yer almaktadir.yurtdışından dışından gelen hastalarımızın hız,hızmet ve daha avantajlı fiyatlarla tedavi olabilecekleri bir yerdir. Hedefimiz Sağlık Turizmi konusunda yapacağımız projelerle bölgemizde lider konuma gelmektir.

Organizasyonda emegi gecen tüm kurum ve kuruluslara ozellikle T.C Ekonomi Bakanlığına,Turkiye Sağlık Turizmi Derneğine ve Hatay Saglık Turizmi Dernegine tesekkur eder isbirligi halinde yürüteceğimiz projeler ıcinde başlangıç olması temennisiyle”konuşmasını bitirdi. Özel Antakya Akademi Hastanesi nde temaslarını bitiren Ingiltere heyeti Hatay’dan ve Hataylılardan çok memnun kaldıklarını ifade ettiler.

Whatsapp