Bölüm Hakkında

Çocuk cerrahisi doğumdan erişkin yaşa kadar 0-18 yaş grubu çocuklarla ilgili tüm cerrahi işlemleri kapsamaktadır. Çocuk cerrahisi bölümlerinde çocukta doğumdan önce bilinen veya doğum sonrası ortaya çıkmış olan yenidoğan anomalileri ile cerrahi gerektiren tüm hastalıkların tedavisi yapılmaktadır. Akademi Hastanesi; deneyimli uzmanları, modern teknolojileri ve çocuk psikolojisine uygun yaklaşımları ile çocukların konforlu, ağrısız ve güvenli bir şekilde iyileşmesini amaçlamaktadır.

Çocuk cerrahisi nedir?

Çocuk cerrahisi bebeklerde doğumsal bozuklukların yanı sıra çocukluk döneminde sonradan edinilmiş hastalıklar ve çeşitli travmaların tanı tedavisi ile ilgilenen bir branştır. Çocukların metabolizmaları, vücut yapıları ve psikolojileri yetişkinlerden tamamen farklıdır. Çocukluk döneminde gerçekleştirilen cerrahi uygulamaların tamamen çocukların özelliklerine göre kişiye özel planlanması gerekmektedir.

Kalp dışı göğüs cerrahisi, çocuk ürolojisi, onkolojik cerrahi, sindirim sistemi cerrahisi, çocuk endokrin cerrahisi, çocuk jinekolojisi, tanısal ve girişimsel endoskopik uygulamalar, laparoskopik ve torakoskopik cerrahi girişimler, travma cerrahisi çocuk cerrahisinin başlıca uğraş alanlarını oluşturmaktadır.

Son Güncelleme: 21 Mayıs 2022
Whatsapp