Doç. Dr. Ahmet DUYMAZ

Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahisi
  • Uzmanlıklar :
    Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahisi

1977 Hatay doğumluyum. İlk-orta ve lise öğrenimimi Hatay’da tamamladım. 1994 yılında girdiğim Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesinden 2000 yılında mezun oldum.

2002 yılında Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Plastik-Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalında uzmanlık eğitimime başladım. Asistanlık eğitimimin sonunda 12 ay süreliğine ABD Mayo Klinik, Plastik Cerrahi bilim dalında ’Research Fellow’ olarak çalıştım. 2009 yılında uzman oldum. 2009-2011 yılları arasında Erzincan Devlet Hastanesinde zorunlu hizmetimi tamamladıktan sonra Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik Cerrahi Kliniği’nde uzman olarak çalışmaya başladım. 2012 Aralık ayından beri Antakya Akademi Hastanesi’nde plastik cerrah olarak çalışmaktayım.  Sağlık bakanlığından başvuru ile Ağız, Yüz ve Çene Cerrahisi uzmanlığını aldım.

Akademik alanda 28 uluslar arası ve 13 ulusal olmak üzere olmak üzere toplam 41 yayın yapmış bulunmaktayım. 113 ulusal ve uluslar arası bildiri yayınladım. 2 bilimsel toplantıda davetli konuşmacı –panelist olarak görev aldım.  “Keynote’s on Plastic Surgery” kitabında bölüm çevirisi yaptım. “Imaging for Plastic Sugery” kitabında “imaging and surgical principles for tensor fascia lata flap” başlığıyla bölüm yazarlığı yaptım. Uluslararası ve ulusal 35 kurs ve kongre katılımım oldu.   Daha önceden ilişiklilerim olan Mayo Klinikle ortaklaşa düzenlediğimiz ‘Plastic Surgery Special Joint Meeting Co-Sponsored by Mayo Clinic’ Kongresinde Bilimsel Sekreterlik yardımcılığı görevi yaptım. Avrupa Plastik Cerrahi Board sözlü ve yazılı sınavlarını vererek Avrupa’da tanınan EBOPRAS unvanını aldım. 29. Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kongresinde “Levatör Fonksiyonu Kötü Olan Vakalarda Dahi Uygulanabilen Prosedür: Levator Kas Rezeksiyonu” başlıklı klinik çalışmasıyla Asistan Bildiri Yarışması’nda Türkiye ikinciliği ödülünü aldım. Yine 20–21 Mayıs 2011’de düzenlenen “Plastik Cerrahi Özel Toplantısında ” (Plastik Surgery Special Joint Meeting) “Dirençli Humeral Nonunionların Tedavisinde Damarlı Medial Femoral Kortikoperiostal Flepler” adlı klinik çalışmayla birincilik ödülünü aldım.

İngilizce dil bilgisine sahip olup, evli ve iki çocuk babasıyım.

Son Güncelleme: 24 Mayıs 2022
Whatsapp