Ziyaretçi ve Refakatçi Kuralları

ÖZEL ANTAKYA AKADEMİ HASTANESİ ZİYARETÇİ VE REFAKATÇİ KURALLARI

Özel Antakya Akademi Hastanesi hepimizindir! Hasta ve refakatçilerin bu bilinçle hareket etmeleri gerekmektedir. Hastalarımıza en iyi hizmeti verebilmek için aşağıdaki hastane kurallarına tüm hastaların ve hasta yakınlarının uyması gerekmektedir.

ZİYARETÇİ

Mesai saatleri içindeki ziyaretler her gün 10:00-12:00 / 18:00-21:00 arası olup, bu saatler dışında hastalarımızın sağlığı için ziyaretçi alınmamaktadır.

Olağanüstü durumlarda nöbetçi hemşire ile telefon bağlantısı sağlanarak ziyaretçinin hastası ile ilgili bilgi alınması sağlanır.

10 yaşından küçük çocukların vücut direnci büyüklerden daha zayıf olduğundan hasta ziyaretlerine getirilmeleri gözbebeğimiz çocuklarımızın sağlığı için zararlıdır. Bu nedenle çocuk ziyaretçi getirilmemesi rica olunur.

Ziyarete gelirken yiyecek ve canlı çiçek getirilmemesi rica olunur.

Ziyaret esnasında hasta yataklarına oturmamanız ve yüksek sesle konuşup diğer hastaları rahatsız etmemeniz rica olunur.

Ziyaretçiler hastane içinde tütün ve alkollü içecekler kullanmamalıdırlar. Kullananlar hakkında yasal hükümler uygulanacaktır.

Hasta ziyareti esaslarına uyulması kontrolü; supervisor hemşire, servis çalışanları, güvenlik görevlisi ve idari amir tarafından yapılmaktadır.

REFAKAT KURALLARI

Refakatçiler hastane kurallarına uymalıdırlar. İhlali halinde, ilgili kişinin refakat durumu kabul edilmemektedir.
Refakatçiler (hekim ve hemşire direktifleri dışında) hastaya yönelik herhangi bir uygulama yapmamalıdırlar.
Refakatçilerin hastaneye ait eşya malzemeleri düzenli ve temiz tutmaları, hastane malına zarar vermemeleri rica olunur.
Sizlere huzurlu bir ortam sağlanması için, hasta ve yakınlarının; hasta odası ve servis koridorlarında yüksek sesle konuşmaması, gürültü yapmaması rica olunur. Ayrıca odalarınızda bulunan televizyonların başkalarını rahatsız etmeyecek şekilde kullanılması; doktor vizite saatlerinde ve saat 23.00 den sonra kapatılması rica olunur.
Refakatçiler adlarına düzenlenmiş refakat kimlik kartlarını sürekli takılı tutmalıdırlar. Hastane giriş-çıkışlarında bu kimlik kartlarını güvenlik görevlilerine ibraz etmelidirler.
Refakatçi değişimlerinden servis hemşireleri haberdar edilmelidir.
Refakatçiler ilgili hekim ya da hemşire istemi dışında, hastaların hastane dışına çıkarmamalı veya yatağını değiştirmemelidirler.
Refakatçiler hastane dâhilin de tütün ve alkollü madde kullanmamalıdır. Kullananlar hakkında yasal hükümler uygulanacaktır.
Refakatçiler hastaya yiyecek, içecek getirmemeli, hekim ya da hemşireye danışmadan hastaya hiçbir yiyecek, içecek vermemelidir.
Refakatçiler hasta odaları ve koridorlarda yüksek sesle konuşmamalı, çalışanları ve diğer hastaları rahatsız etmemeleri rica olunur.
Refakatçiler hastaları ile ilgili herhangi bir sorun olduğunda hemşireye haber vermelidirler.

Sağlıklı Günler Dileriz…

Özel Antakya Akademi Hastanesi

Whatsapp